frenky.sk

https://frenky.sk/clanok/931/novinarske_kolky_2014.html

Novinárske kolky 2014

V kolkárni Veľký Šariš sa konala tradičná akcia Novinárske kolky 2014. Vlaňajšie prvenstvo obhájila medzi ženami Mudríková, celkovým víťazom sa stal po dvoch rokoch Jusko.

Štrnásty ročník podujatia Novinárske kolky sa uskutočnil minulý týždeň v športovom areáli vo Veľkom Šariši (okres Prešov). Muži a ženy z médií zápolili sťaby profesionáli. Akciu pripravila Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov (RO SSN) v Prešove a mesto Veľký Šariš.

Po absencii zraneného fotoreportéra Viktora Zamborského sa na víťazný trón vrátil „televizák“ Milan Jusko. Z 50 hodov nazbieral 298 bodov, získal za to aj osobitnú cenu Kolok primátora mesta Veľký Šariš. Druhý skončil Ivan Kriššák (235), tretí Ľuboš Kašický (196). Cenu pre najstaršieho účastníka získal Jakub Halčák, navyše prekonal aj jedného o minimálne generáciu mladšieho kolegu.

V ženskej kategórii obhájila prvenstvo agentúrna spravodajkyňa Kvetoslava Mudríková, pred kolegyňou Janou Jurčišinovou a Janou Kopernickou z Košíc.

V základnej kategórii družstiev vyhral celok RO SSN Prešov v zložení Mudríková, Jurčišinová, Jusko, Jacoš (791 bodov). „Bolo to suverénne, nemali sme vážneho súpera, “ pousmial sa zostavovateľ víťazného kádra a riaditeľ turnaja Ján Jacoš.

Zdroj: Korzár
http://presov.korzar.sme.sk/c/7140630/na-piedestal-sa-vratil-jusko-mudrikova-obhajila.html

Kompletné výskedky:
http://www.hux.sk/nase-clanky/novinari/ssn/item/34237-ako-dopadli-novinarske-kolky

Novinárske kolky 2013: http://www.frenky.sk/clanok/835/novinarske_kolky_2013.html
2012 a skôr: http://www.frenky.sk/clanok/766/novinarske_kolky_-_fotoreportaze.html

 
1.4.2014 | Pridal: Michal Frank | Šport | čítané: 5148 krát