frenky.sk

https://frenky.sk/clanok/1373/snooker-padla_prva_sutazna_stovka-_martin_orinak_mal_nabeh_114.html

Snooker: Padla prvá súťažná stovka. Martin Oriňák mal nábeh 114

Vo finále turnaja napokon prehral s bratrancom.

Snooker
Snooker
PREŠOV. Veľký deň pre slovenský snooker bol v sobotu (29. 5. 2021), kedy sa hrala základná časť turnaja Lineas 1 v Prešove. Po prestávke vynútenej opatreniami proti pandémii koronavírusu sa rozbehli prvé turnaje. Na tom prešovskom dosiahol domáci hráč Martin Oriňák prvý slovenský stovkový nábeh v oficiálnom zápase. Mal hodnotu 114 a podaril sa mu vo víťaznom zápase nad Marošom Šeminským (2:1).

Šeminského následne zdolal Oriňákov bratranec Michal Frank v štvrťfinále (3:0), v semifinále si poradil s bývalou slovenskou jednotkou Pavlom Křemenom (3:2). Martin Oriňák vo štvrťfinálovom zápase zdolal Matúša Sedláka a v semifinále Mariána Kepštu (dvakrát 3:0).

Vo finále sa tak stretli papieroví favoriti, nasadená turnajová jednotka a dvojka. V súboji bratrancov mal pevnejšie nervy Frank, ktorý Oriňáka zdolal 4:2. Porazený finalista ale mohol byť s turnajom nadmieru spokojný. Vďaka tomu, že dal stovkový nábeh a posunul sa z druhej priečky na čelo celoslovenského rankingu. Na druhú pozíciu odsunul Bratislavčana Kevina Čižmaroviča, na tretie miesto sa zo štvrtého vyšvihol Michal Frank.

Turnaj:
https://snooker.sk/kalendar/2021/2021-lineas-1.html

Foto: snooker.sk - https://www.facebook.com/SnookerSk1/

 
2.6.2021 | Pridal: Michal Frank | Šport | čítané: 924 krát