Biliard: Kristián Mrva prepisoval históriu

Minulý rok patril Kikovi. Získal nečakané medaily z ME i MS i ďalšie trofeje.

Kristián Mrva
Kristián Mrva je trinásťročný (dnes už štrnásťročný) športovec z Prešova, venuje sa futbalu a biliardu.
Je členom Biliardového klubu Horses Prešov B.

Ako juniorský reprezentant SR v biliarde prepisoval v roku 2018 históriu tohto športu.

V Holandsku získal na Majstrovstvách Európy U17 striebornú medailu po najtesnejšej finálovej prehre 6:7.

Zároveň sa tým kvalifikoval na Majstrovstvách sveta do Moskvy, kde získal nečakane historickú bronzovú medailu.

V roku 2018 získal tretie miesto v juniorskej kategórii jedného z najväčších európskych turnajov Pardubice Open.

Vyhral európsky juniorský pohár EEBC Junior Cup v Ružomberku. Výrazne tým prispel aj k celovému druhému miestu pre slovenskú reprezentáciu (tvorenú v tomto prípade výlučne hráčmi BK Horses Prešov B).

Stal sa juniorským majstrom Slovenska v hre č. 10, k čomu pridal aj bronz v deviatke.

V na turnajoch celoslovenskej série Junior Cup získal prvé a tretie miesto.

Bronz získal aj na otvorenom Vianočnom turnaji organizovanom klubom BK PKO Prešov.

Na jednom z najprestížnejších turnajov dospelých Dynamic Best of East obsadil 17. priečku.

Na majstrovstvách Slovenska dospelých skončil dvakrát 2x piaty.

Kristián Mrva hráva proti stredoškolákom i dospelým, je pritom stále žiakom Základnej školy Mirka Nešpora v Prešova. Nepravidelne tiež hráva snooker. Úspechy dosahuje aj na futbalovom poli, kde hrá za prešovský Tatran.

V biliarde reprezentoval v roku 2018 klub BK Horses Prešov B, tento tím, zložený zo samých juniorov, vyhral bez straty bodu II. ligu východ, pričom K. Mrva získal najviac bodov.
Kristána Mrvu ocenili aj na Športfestivale neolympijských športov v Trenčíne kde prevzal ocenenie za najlepšieho juniora neolympijských športov ta rok 2018 na Slovensku.

Výkonný výbor Slovenského biliardového zväzu mu udelil pri príležitosti 25. výričia vzniku organizovaného biliardu na Slovensku pamätnú medailu za najvýraznejší úspech mladého športovca na európskom a svetovom šampionáte.

Získal tiež cenu Športovec mesiaca udeľovanú Prešovským večerníkom.